איך משפיע עיצוב תמונות אונליין על ביצועי האתר שלכם

על מנת לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש בגוגל, ייתכן ואתם עושים לא מעט פעולות של SEO במובן ה”רגיל” שלו: קידום אורגני, קידום ממומן או דרכים אחרות שיעלו אותו “למעלה בסולם”. אך האם ידעתם, שמיקום האתר שלכם בגוגל, מושפע גם מהביצועים שלו? גוגל יעדיף אתרים שעובדים בקלות גם בסלולר ושמהירות הטעינה שלהם גבוהה.

השפעת התמונות באתר אינטרנט על ביצועיו

עיצוב תמונות מקוון עשוי לסייע לכם רבות הן בנושא מהירות הטעינה של האתר שלכם – אותה תוכלו לשפר באופן משמעותי, והן עבור ההתאמה שלו למובייל. שני הדברים הללו עשויים להיות קריטיים למיקום האתר בגוגל, לכן השקעה בעיצוב תמונות אונליין עשויה לעזור לכם מאוד.

מהו עיצוב תמונות אונליין וכיצד הוא משפיע על מהירות טעינה של אתרי אינטרנט?

תמונות “גדולות” במיוחד הנמצאות בתוך אתר אינטרנט, כלומר כאלו התופסות זיכרון רב מהמחשב, בעצם דורשות ממנו “להתאמץ” יותר. הדבר עלול להאט את מהירות הטעינה של האתר, ולהפוך את הגלישה בו למייגעת. אתרים איטיים גורמים בקלות לנטישה של לקוחות פוטנציאליים, שהקליקו על הקישור לאתר שלכם. גם אם כבר הגעתם למצב שבו האתר העסקי הגיע לאחת מהתוצאות הראשונות בחיפוש של גוגל- מי שלחץ על הקישור וחיכה יותר משניות ספורות עד שהאתר יעלה- כמעט בוודאות ילחץ במהרה על קישור אחר, שיוביל לאתר מתחרה שפשוט עלה מהר יותר.

עיצוב של תמונות אונליין באמצעות אתרי עריכה המכילים בעצם תוכנות מקוונות, יאפשר לכם לעצב מחדש את התמונות באתר, וגם להקטין אותן לממדים שלא יפגעו במהירות הטעינה שלו. בכל הנוגע לקידום האתר בגוגל, כיווץ התמונות באמצעות עיצוב אונליין יאפשר התאמה למובייל. גוגל מעוניין בקידום אתרים שמותאמים למגוון פלטפורמות, ובמידה והאתר שלכם יותאם לטלפונים סלולריים, זה יעזור לכם לקדם אותו עוד קצת בתוצאות החיפוש.

מדוע לא להתקין תוכנה לעיצוב במחשב עצמו?

ישנן כמה תוכנות ידועות לעריכת תמונות, כמו למשל פוטושופ המפורסמת, ואחרות שהן מעט פחות מקצועיות אבל בהחלט יכולות לעשות עבודה טובה. למרות זאת חשוב להבין, כי שירותי עריכה המגיעים היישר מהרשת אל הדפדפן- אינם תופסים מקום בזיכרון המחשב שלכם. הם נגישים מאוד ופשוטים לתפעול, ובעיקר מאפשרים עריכה איכותית תוך שימוש במגוון אפקטים, לעיצוב תמונות איכותי בקלות ובמהירות.