שעון נוכחות ביומטרי – טכנולוגית העתיד כבר כאן

התפתחות הטכנולוגיה מביאה עימה בכל שנה ושנה פיתוחים מדהימים, שללא ספק משפרים לנו את אורח החיים הפרטי והעסקי כאחד. התפתחות הטכנולוגיה הופכת את העבודה היום יומית שלנו להרבה יותר קלה ופשוטה, והיום מרבית החישובים שלנו נעשים בידי מחשב חכם. פיתוח נפלא, שללא ספק שיפר נפלאות את יחסי העובד מעביד, הוא שעון נוכחות ביומטרי. מדובר במחשב מיוחד אשר מאפשר לקלוט בדרכים מגוונות ומיוחדות את העובד והמעביד, ובאמצעות כך ניתן להשתמש בו למגוון שימושים, ביניהם כמובן – סדר הנוכחים בעבודה לפי שעות. מדובר בפיתוח שכבר מקומות רבים אימצו, אם זה מקומות ממשלתיים, פרטיים או גופים ציבוריים.

מה השימושים של שעון נוכחות ביומטרי?

האפשרויות לשימושים בו הן נרחבות, ולפניכם מספר דוגמאות ספציפיות:

  • פיקוח שעות עבודה – מקומות פרטיים רבים ומוסדות ציבוריים כמו בתי ספר לדוגמה עושים שימוש בו, על מנת לפקח על שעות העבודה של העובדים. כל עובד המגיע נרשם במחשב על פי הדרך שהגדירו לו. בעת סיום יום העבודה שלו, הוא חוזר שוב, בכדי לאשר שסיים יום עבודה. כך ניתן לפקח בצורה נהדרת אחרי שעות העבודה של העובדים.
  • אישורי כניסה – ישנן חברות שמעוניינות לשמור בצורה סודית על החומרים הנמצאים במשרדים שלהן. בכך הן מאפשרות כניסה למשרדים אלו רק בידי מורשים, שהם עובדי החברה. במקרים כאלה נעשה שימוש בשעון נוכחות ביומטרי במטרת זיהוי. ניתן לבחור בסוגי זיהוי כמו: טביעות אצבע, קשתית, רשתית, או זיהוי פנים. אופציות אלו מאפשרות זיהוי מדויק של העובד, שמאפשר לו להיכנס אל המשרדים.

מי עושה שימוש בו?

לפניכם מספר דוגמאות לחברות:

  • בתי ספר ומוסדות חינוך – במוסדות חינוך שונות מעוניינים לפקח על שעות העבודה של המורים. המערכות עוזרות למנהלים לפקח אחר שעות העבודה של המורים בנוחות רבה וללא הסתבכות מיותרת. כל מורה המגיע לבית הספר נרשם בכניסתו, ומנתק הרשמה ביציאתו.
  • חברות הייטק, אבטחה וביטחון – מרבית מהגורמים האלו משתמשים במערכת בשימוש למטרת אישורי כניסה. מקומות אלו מחזיקים במשרדים ואזורים רגישים במיוחד, שלא לכל אחד מתאפשרת הגישה אליו, על כן המערכת מאפשרת לזהות כפי שציינו, באמצעות מגוון אופציות לזיהוי האדם, ובכך מאפשרת כניסה רק למורשים אל המתחמים הרגישים.

מגוון יתרונות במערכת אחת

כפי שציינו, שעון נוכחות ביומטרי הוא בעצם מערכת מיוחדת, שכוללת מגוון רחב של יתרונות המתאימות לכל חברה או מוסד. חלק נרחב מהיתרונות הוא סיכומים שהמערכת עושה עבורנו כמו: סיכום שעות יומי, שבועי וחודשי, ממוצע שעות עבודה לפי קטגוריית זמן שתבחרו ועוד. במקרים של הפסקת חשמל למערכת סוללת גיבוי השומרת בזיכרון את כל הנתונים כך שלא יאבדו, וכמו כן גיבוי חיצוני. אין ספק שהמערכת יכולה לשפר פלאים את היום יום של כל עסק מבחינות רבות, ומומלצת לכל מוסד או חברה, שעדיין לא עושים בה שימוש.