מעבדות לתיקון סמארטפונים- האם אפשר לתקן בהם כל טלפון?

בשנים האחרונות ניתן להבחין בפריחה של מעבדות לתיקון סמראטפונים. בין היתר אפשר לראות מעבדות לתיקון מכשירי אייפון, גלאקסי ומכשירים אחרים. הפריחה היא תוצאה ישירה של הגידול בכמות הפלאפונים בקרב הציבור הישראלי והעובדה שמרבית הישראלים בוחרים לפנות למעבדות עצמאיות ולא לקחת את המכשירים לתיקון אצל מעבדות של חברות הסלולר.

לפני שנתייחס לשאלה שעומדת בכותרת המאמר, האם במעבדות לתיקון סמאטרפונים אפשר לתקן כל מכשיר שהוא או שמא יש ללכת ישירות אל מעבדות תיקון למכשירי אייפון או מעבדה לתיקון גלאקסי, נציין תחילה מספר דגשים חשובים לגבי אותן מעבדות באופן כללי.

ראשית, במעבדות הנ”ל אפשר לא רק לתקן את המכשירים  אלא גם לרכוש להם אביזרים שיכולים לשמור עליהם ולשפר את השימוש בהם, למשל מגן מסך, נרתיק, אוזניות, מטען נייד ועוד.

שנית, במעבדות אפשר גם לרכוש מכשירים חדשים במחירים מוזלים כאשר לא פעם ניתן גם לבצע טרייד אין על המכשיר הישן. כך, אם אינכם מעוניינים להשקיע כסף בתיקון המכשיר, אתם יכולים פשוט לרכוש מכשיר אחר ולהשאיר את הישן בחנות.

שלישית, ישנן מעבדות שגם עושות ביטוח ותוכניות אחרות שמוזילות את השימוש במכשיר ואת התיקונים העתידיים בו.

 

האם ניתן לתקן כל מכשיר בכל מעבדה?

 

 

ברמת העיקרון כן. מרבית המעבדות בישראל מבצעות תיקונים גם לאייפון וגם למכשירי גלאקסי או מכשירים אחרים שיש בהם אנדרואיד. כמובן שזה לא מחייב, ישנן מעבדות בהן אפשר לתקן רק מכשירי אפל למיניהם (לא רק אייפון אלא גם אייפד), אך ברמת העיקרון מרבית המעבדות מעסיקות טכנאים שמסוגלים לבצע תיקונים ושיפורים במספר סוגים של מכשירים. יש לכך הסבר פשוט, מבחינה כלכלית זה לא משתלם לבסס מעבדה רק על תיקון סוג מכשיר מסוים.

למרות שיש בישראל מאות אלפים אם לא מעבר לכך שמחזיקים במכשירי גלאקסי על סוגיהם השונים, הרי שמעבדה שעובדת בעיר מסוימת לא יכולה להתבסס על משתמשי הגלאקסי בעיר שלה – היא חייבת לקבל גם מחזיקי אייפון על דגמיו השונים, אחרת היא לא תוכל להחזיק את עצמה מבחינה כלכלית ולשרוד בשוק.

זו הסיבה שגם מרבית המעבדות, הן אלה שמתקנות את כל סוגי המכשירים והן מעבדה לתיקון אייפון או מעבדה ייחודית לתיקון מכשירי גלאקסי, לא מבצעות רק תיקונים של המכשירים, תיקונים בנוסח החלפת מסך, כפתורים, בטריות וכדומה, אלא גם מעבר לכך. מעבדות רבות פורצות מכשירים, מעדכנות תוכנה, ועושות עוד מגוון פעולות שונות לטובת הצרכן שאיננו מתמצא ואיננו יודע או איננו יכול לתפעל את המכשיר באופן מיטבי. כך הן פותחות לעצמן עוד פתח והזדמנויות להגיע אל לקוחות חדשים ולשמור על לקוחות קיימים שמעוניינים בשירותים מסוג זה.