מנהלים את החיים ואת העסק בחוכמה

אנשים רבים סבורים שתוכנה לניהול תקציב היא תוכנה שמיועדת אך ורק לחברה גדולה שמעסיקה עשרות ומאות של עובדים. אמנם בעבר רק חברות גדולות יכלו להרשות לעצמן רכישה או השכרה חודשית של תוכנה שעיקרה היה ניהול תקציב, אך כיום זוהי תוכנה שמוצעת במחירים סבירים ומתאימה לא רק לחברות גדולות, אלא גם לעסקים בינוניים וקטנים, לעצמאיים שמעוניינים לנהל את התקציב שלהם בחוכמה ולכל אדם פרטי שמעוניין להיות עם ‘האצבע על הדופק’ בכל הקשור אל ניהול תקציב הבית.

חדשנות – העבר לעומת ההווה

בעידן בו הטכנולוגיה הייתה בחיתוליה, החישובים של ההוצאות וההכנסות (תזרים המזומנים), התחשיב העתידי וכל הקשור אל הפיננסיים של החברה, העסק והבית חייבו שעות רבות של חישובים. לשם כך חברות ועסקים שכרו את שירותיהם של שכירים על מנת שיבצעו את כל הקשור אל משימות ניהול התקציב והאדם הפרטי נאלץ להקצות מספר שעות בחודש (במקרה הטוב) על מנת לבצע רישום מדויק של ההכנסות וההוצאות, חישובים מדויקים ובחינת כדאיות של הוצאות והכנסות עתידיות. כיום, פני הדברים השתנו ללא היכר וזאת בזכות החדשנות הטכנולוגית שבאה לידי ביטוי בעולם המחשבים והפיתוח, בזכות התוכנות החדשות שמבצעות את כל אותן מטלות וחוסכות לא רק שעות חישוב רבות, אלא ברוב המקרים גם את השכרת שירותיהם של שכירים לביצוע אותן מטלות (חסכון משמעותי בהוצאות העסק). נכון להיום, ברוב הבתים בישראל יש מחשבים שמחוברים לרשת האינטרנט וכוללים את התוכנות החיוניות לאותם אנשים ובכל חברה עובדים באמצעות תוכנות ייעודיות.

תוכנה לניהול תקציב- הבחירה הנכונה

תוכנה של ניהול תקציב היא תוכנה  שמנהלת את כל הקשור אל תקציב החברה, העסק או האדם הפרטי, באופן שוטף. בחירתה של תוכנה לניהול תקציב צריכה להיעשות באופן מוקפד ביותר. חשוב לקחת בחשבון שאם התוכנה אינה מותאמת לצרכי הלקוח/העסק היא אינה יכולה לייעל את כל הקשור אל ניהול התקציב באופן מלא. המערכת חייבת להתאים תמיד לתקציב של הלקוח, לצרכים אותו הוא מגדיר מראש ולאופי של העסק. דברים חשובים נוספים אותם יש לדעת טרם בחירתה של תוכנה שעיקרה ניהולו של תקציב העסק או הבית הם התוכנה חייבת להיות בעלת ממשק ידידותי למשתמש, כלומר ממשק שקל לתפעל אותו. הגישה לתוכנה צריכה להיות באמצעות שם משתמש וסיסמה מכל מקום בו יש מחשב וחיבור לאינטרנט וחשוב לוודא שהתוכנה מאובטחת ברמה גבוהה וזאת על מנת שלא יהיה מצב בו מידע פיננסי חשוב שלכם או של הלקוחות שלכם ידלוף לאנשים אחרים.

בהצלחה!