כיצד לבחור ספק אינטרנט?

בחירת ספק אינטרנט היא משימה מורכבת שמחייבת התייחסות לשורה ארוכה של פרמטרים. לספק יש השפעה ישירה על מהירות הגלישה באינטרנט ולכן גם על איכות החיים שלנו. בנוסף, השאיפה היא לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על איכות השירות. הבעיה היא שיש מגוון גדול של ספקי אינטרנט ולא כל הלקוחות יודעים להצביע על ההבדלים ביניהם.

הנה כמה פרמטרים בולטים שיכולים לעזור בבחירת ספק אינטרנט:

א. חבילות גלישה – ספקי אינטרנט מפרסמים את השירות שלהם על בסיס דגם של חבילות גלישה. חבילת גלישה מתארת את מהירות ההורדה של קבצים מהאינטרנט (במונחי מגה בייט), את מהירות ההעלאה ואת המחיר. באופן עקרוני, קצב העברת נתונים גבוה מעלה את מחיר החבילה, ולהיפך. אל הנתון הזה אפשר להתייחס כדי לבצע סינון גס בין האפשרויות שעל הפרק.

ב. הגדרת צרכים ומטרותבחרו ספק אינטרנט שמתאים לאופי השימוש שלכם. במידה ואתם לא גולשים הרבה באינטרנט או משתמשים בו רק לגלישה בין אתרים ולא לצפייה בסרטים, סביר להניח שלא תצטרכו חבילה גדולה. לעומת זאת, משתמשי אינטרנט כבדים יעדיפו לשלם עוד כמה שקלים בחודש כדי למנוע איטיות.

ג. רמת שירות – בדקו את רמת השירות של הספק כפי שהוגדרה על ידי לקוחות אחרים. זכרו שבמקרה של תקלה אתם אמורים לפנות לספק או לתשתית, ואם תרכשו חבילת “באנדל” שכוללת ספק ותשתית במקום אחד תצטרכו ליצור קשר עם אותו גורם כדי שיפתור את הבעיה. תנו עדיפות לספק שנחשב אמין ולחברה שבה זמני ההמתנה קצרים מהרגיל.

אל תתביישו להחליף ספק

בחרתם ספק אינטרנט ואתם לא מרוצים מהביצועים? יכול להיות שהגיע הזמן להחליף אותו. במידה ואתם משלמים על תשתית בנפרד ועל ספק בנפרד, יהיה לכם קל לבצע את ההעברה ורק תצטרכו לוודא שמהירות הגלישה בתשתית מתאימה לזה שרכשתם מהספק.

לעומת זאת, בחבילת “באנדל” (ספק ותשתית יחד) תוכלו לבצע את המעבר על ידי החלפת המודם והראוטר. גם במקרים כאלה לא תידרשו להשקיע יותר מדי זמן, אלא רק לבצע השוואת מחירים בין חבילות גלישה ורמת השירות.