יתרונות שירותי ענן למשרדים קטנים ובינוניים

אתם בוודאי מכירים את המצב בו המיילים “נתקעים” והמחשב זוחל במשך שעות, ואין ספק שגם אתם משתוקקים למצוא פתרון לבעיה זו. אז דעו כי הפתרון כבר כאן והוא זמין, זול ופשוט לביצוע. מוכנים להכיר את הכלי שישנה את חייכם? פרטים מלאים, במאמר שלפניכם.

שירותי ענן – מהם?

שירותים אלה מציעים תחליף לשיטת ניהול המידע הקודמת שכללה אגירת מידע בשרתים פיזיים, ושמירת ארגזי המתכת הללו בחדרים מיוחדים במשרד. כיום ניתן לשמור מידע עסקי רב בשירותי ענן, שהם שרתים וירטואליים. כלומר, הטכנולוגיה המאפשרת ביצוע כל אותן פעולות שביצענו קודם בשרתים הפיזיים עם הבדל אחד: המידע נשמר בענן תקשורת, מאגר וירטואלי עצום ומאובטח, הזמין לבעל העסק ומאפשר הזנת מידע חדש או שימוש במידע השמור.

שירותי הענן הם חלק משירותי IT הניתנים לחברות ולעסקים. צוותים מתחום המחשוב לעסקים אמונים על חיבור מחשבי המשרד לענן, גיבוי הקבצים באופן אוטומטי או ידני, הגדרת סיסמאות שיחסמו דליפת מידע עסקי חשוב ועדכון הרשאות.

שירותי הענן זמינים לעובדים 24 שעות ביממה מכל מחשב נייד או אפליקציה, זאת בהתאם להרשאות שנתנו להם על ידי אנשי המחשוב והצוות הטכני, כך שגם עובד השוהה בביתו בשל מחלה או כל סיבה אחרת, יוכל להגיע אל המידע ולסייע להמשך התקין של פעילות המשרד והעסק.

שירותי ענן לעסקים גדולים, בינוניים וקטנים

שירותי הענן חיוניים לכל עסק, ללא קשר לגודלו הפיזי או למספר העובדים המועסקים בו. עם זאת, עסקים בינוניים וקטנים ימצאו בו יתרונות רבים יותר על פני עסקים גדולים. הסיבה לכך היא כמות המידע הנאגר בשירותי הענן.

בעוד עסקים קטנים ובינוניים מייצרים מעט מידע, באופן יחסי, ניתן לשמור את המידע בענן ולפתור את העסק מלהחזיק חוות שרתים גדולות בעלות גבוהה. לעומת זאת, עסקים גדולים המעסיקים מאות עובדים מנהלים תעבורת מידע גדולה ומאסיבית המצריכה הקמת חוות שרתים ייחודית לחברה.

לכן, עסקים גדולים יעדיפו לשלב בין שירותי ענן לחוות שרתים ממשית, וינהלו דו שיח בין שני מאגרי מידע אלה באופן שוטף. פתרון זה נקרא “ענן היברידי” והוא מאפשר סינון ומידור המידע וניתובו לענן או לשרתי החברה.

מי שולט בעננים?

נותני השירות הגדולים הפועלים בתחום שירותי הענן בארץ הם אמזון ואופיס 365 של מייקרוסופט, הכוללים יכולת לשתף קבצים, להעביר קבצים במשקל גדול ללא בעיית תעבורה או תקיעות, לשמור קבצים לזמן ארוך על אף השינוי במיקום הפיזי של המחשב ועוד.

החברות הללו יצרו מנגנוני אבטחה מתקדמים ומאפשרות נוחות מקסימלית ללקוחותיהן, כוון שהם מציעות לוח זמנים קבוע לגיבוי הקבצים, כך שבעל העסק נדרש רק להחליט מתי ירצה לגבות את החומר העסקי ששמר, והדבר יעשה באופן אוטומטי.