טכנולוגיות מתקדמות להגנה על הבית

מגוון רחב של טכנולוגיות מתקדמות עומד היום לרשות בעלי בתים ודירות. במאמר הבא נציג את הטכנולוגיות העיקריות, נבין מה מיוחד בהן ונסביר איך בוחרים אותן בצורה נכונה

הגנה על הבית צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות של בעלי משפחות, שוכרי דירות ולקוחות במגזר הפרטי. בשנים האחרונות יש גם טכנולוגיות חדשות שמסייעות להשיג את המטרה הזו, וכל מה שנותר לעשות הוא רק למצוא את האמצעי היעיל והמשתלם ביותר. בשביל לעשות זאת חשוב להכיר את ההבדלים בין סוגי הטכנולוגיות ולעמוד על המאפיינים של אמצעי האבטחה המובילים.

הנה למשל כמה טכנולוגיות מתקדמות יותר או פחות להגנה על הבית הפרטי:

א. מערכת אזעקה – זה פתרון טכנולוגי ותיק יחסית, אך בשנים האחרונות נוספו לו חידושים מרחיקים לכת. בעלי בתים יכולים למשל לבחור בין מערכת אזעקה עם צופר כדי להשיג התרעה, או להעדיף מערכת שקט ששולחת התראה בזמן אמת לכמה מספרי טלפון שהוגדרו מראש ולכוחות ההצלה. במערכות מתקדמות ניתן גם לקבל פירוט לגבי איזה גלאי הופעל וכך לדעת האם יש אירוע בבית, או שמא מדובר על תקלה נקודתית.

ב. מצלמת אבטחה – אי אפשר לדבר על טכנולוגיות מתקדמות להגנה על הבית בלי להזכיר מצלמות אבטחה. כמעט בכל בית פרטי יש היום לפחות מצלמה אחת עם חיבור לאינטרנט, אפשרות לצפייה במתרחש מתוך אפליקציה ייעודית, שליטה מרחוק ועוד. המצלמות מתאימות לחלל הפנים והחוץ ובדגמים מסוימים הן מסוגלות לצלם את הגינה, החצר והחנייה.

ג. הגנת סייבר – הגנה על הבית כוללת מטבע הדברים גם הגנה מקוונת. זו הגנה שמטרתה למנוע פריצה למחשב וגניבת מידע. את ההגנה משיגים באמצעות שילוב בין תוכנות אנטי וירוס, חומות אש והטמעת הרגלי שימוש נכונים בקרב בני המשפחה.

איך בוחרים את הטכנולוגיה המתאימה?

מי שמתבלבל בין אפשרויות יכול להתחיל בהגדרה מסודרת של מסגרת התקציב. כדאי להחליט כמה כסף רוצים להשקיע בהגנה על הבית ולהכיר את ההבדלים בין המחירים המקובלים בענף. לאחר מכן רצוי לפגוש אנשי מקצוע, להתייעץ איתם ולשמוע חוות דעת נוספת.

חשוב להתאים את המערכת לסוג הדירה ולרמת האיום. טכנולוגיה להגנה על דירות בקומות גבוהות של בניינים משותפים שונה למשל מטכנולוגיה שמטרתה להגן על בתי קרקע, וילות ובתים פרטיים. לכל טכנולוגיה יש שיטת הפעלה שונה שקובעת גם את המחיר ואת שביעות הרצון של הלקוח. השוואה יעילה בין הטכנולוגיות חיונית לבחירת אמצעי האבטחה הנכון ביותר לבית ולדירה.

כמו כן, חשוב להטמיע בבית גם אמצעי הגנה מפני סיכוני אש. אפשר לשלב מערכות גילוי וכיבוי אש, מערכות ספרינקלרים ומערכות שחרור עשן, או ולהשתמש בהן על מנת לשפר את רמת הבטיחות מפני דליקות. השילוב בין מערכות וטכנולוגיות חיוני להגנה על הבית, על הציוד ועל הנכס.