התפתחות הטכנולוגיה בעולם הדפוס והרווח שלנו

דפוס דיגיטלי מייצג בצורה נאמנה למדי את השינויים שעברו על תחום הדפוס כולו. על אף שמדובר על אחד מהתחומים העתיקים ביותר בעולם, אי אפשר להתעלם מהאופן בו הוא השתנה והתגבש.

תחום הדפוס כולל כיום שילוב בין אמצעים טכנולוגיים מתקדמים לבין כלים מסורתיים. המהפכה הדיגיטלית לא דילגה על תחום הדפוס, ולא מעט חוקרים ואנשי מקצוע אפילו טוענים כי היא התחילה ממנו. במילים אחרות, לא כדאי לבחור שירותי דפוס לפני שמבינים עד כמה הם מושפעים מטכנולוגיה ודיגיטציה.

איך החידושים הטכנולוגים בתחום הדפוס משפיעים עלינו?

להלן מספר חידושים משמעותיים בתחום הדפוס, והאופן בו הם משפיעים על בית דפוס מודרני:

א. אינדיגו HP – זו מערכת דפוס דיגיטלי הנחשבת לטובה מסוגה בעולם. המערכת מספקת הדפסות איכותיות וחוסכת זמן רב. היתרון של המערכת הוא עמידה מושלמת בלוח הזמנים, תוך הדפסת כמויות גדולות באיכות גבוהה. מכונות אלו הומצאו בישראל על ידי חברת אינדיגו, והן זוכות לתמיכה מחברת HP  העולמית. מכונות אינדיגו מבוססות על רביעיית צבעי יסוד הנמצאת בשימוש נפוץ בדפוס הביתי והתעשייתי, אך אפשר להוסיף להן צבעים נוספים.

ב. Light-Jet Print – אלו מערכות להדפסת פוסטרים כמעט בכל גודל. המערכת נבנתה עבור נאס”א, אך היא משרתת כיום חברות מובילות בתחום הדפוס בארץ ובעולם. זו מערכת להדפסת הדמיות ברמת דיוק 1:1 ובאיכות מעולה על גבי נייר פוטו. את הפוסטרים ניתן להדפיס לרגל אירועים שיווקיים, פרסומיים או ציבוריים. הפוסטרים מחזיקים מעמד לאורך זמן, ולא דורשים תחזוקה מיוחדת.

ג. מכונות דפוס דיגיטליות של חברת זירוקס – זירוקס היא חברה אשר החלה את דרכה דווקא בתחום המסורתי. יחד עם זאת, החברה לא קפאה על השמרים, ולאחרונה החלה לייצר מכונות מתקדמות של דפוס דיגיטלי. מכונות אלו מאפשרות המרה של קבצי מחשב אל נייר רגיל, קנבס ועוד. ההדפסה עם המכונות הדיגיטליות היא מהירה, יעילה ונוחה. ניתן להעביר את הקבצים אל בית הדפוס ללא המתנה ועיכובים. מעבר לכך, איכות השכפולים עולה, משום שכל ההעתקים מתבצעים ישירות מתוך קובץ מקורי ושמור.

ד. פלוטרים צבעוניים – החידוש המשמעותי ביותר בהקשר של פלוטרים צבעוניים הוא האפשרות להדפיס בצורה איכותית על פוסטרים ושלטי חוץ. פלוטרים צבעוניים כבר לא מגבילים את הלקוח מבחינת מחיר או מקום. פלוטרים מודפסים בהדפסה רחבה, ולכן שומרים על הייעוד המקורי שלהם.

לקוחות פרטיים תוהים האם וכיצד המהפכה הדיגיטלית משפיעה עליהם ברמה היומיומית. האמת היא שמדובר על השפעה עצומה, המופיעה לא רק בעת הזמנת שירותי הדפסה. דפוס דיגיטלי מגדיר מחדש את מערכת היחסים בין שירותי הדפוס לבין הלקוח. היום כבר לא צריך לבזבז זמן, כסף ומשאבים על הדפסות לא איכותיות. אפשר פשוט לבחור קבצים מקוריים, להזמין עבודות דפוס מגוונות, ולקבל התחייבות אמינה ללוח זמנים מדויק ותוצאות משובחות.