דלתות פנים – איך להתמודד עם העלות הגבוהה?

בחירת דלתות פנים לבית הוא נושא שיכול להיות יקר למדי, ולא בגלל שהמוצר עצמו הוא יקר, או בגלל שהחנות או החברה בה אתם מזמינים את הדלתות היא יקרה, אלא בגלל שמדובר בהזמנה של מספר דלתות לכל חדרי הבית בו זמנית, וזאת בניגוד לדלת הכניסה שהיא דלת מורכבת, כבדה, רובאסטית ויקרה יותר, אבל צריך רק יחידה אחת ממנה. אז איך בכל זאת יוצאים בזול? ובכן, הדבר הראשון שחשוב להבין הוא שכל בחירה שתעשו במטרה להוזיל את הרכישה, היא בעלת השלכות על חוויית המוצר שתספק לכם הדלת, אם כי ראוי לציין שמדובר בבחירות מקובלות ושכיחות בתחום זה, ובשורות הבאות נפרט אותן.

דלתות “חלולות” – פחות חומר גלם, פחות עלות

דלת הכניסה לבית היא דלת כבדה, רובסטית ואפילו משוריינת, אבל בכל אלה אין ממש צורך כאשר מדובר בדלת פנים לחדר פנימי בבית. דלתות פנים מיועדות בעיקרן לספק לנו פרטיות מלאה בתוך החדר, אך אינן אמורות להוות מחסום בטחון או להגן עלינו מאיומים חיצוניים. המשמעות היא שדלת פנים יכולה להיות קלה יותר, ולהיות עשויה מחומרי גלם פשוטים יותר. מרבית הדלתות המשמות לחדרים הפנימיים הן דלתות “חלולות” קרי דלתות שעשויות ממעטפת בלבד וללא מילוי פנימי. כמו כן, דלתות אלה מיוצרות בדרך כלל מעץ מעובד או מיריעות דקיקות של עץ מלא אותן מרכיבים יחד לכדי מעטפת אחידה ומעוצבת.

שני דלתות

בחירת דלתות סטנדרטיות ישירות מן המדף

המאפיין ה”חלול” של דלתות אלה נובע לא רק משיקולים פונקציונליים, אלא גם ובעיקר משיקולים של חיסכון כספי. פחות חומר גלם שווה פחות עלות שווה מחיר נמוך יותר. מבחינת החוויה, אין כל צורך בדלת פנים כבדה ומאסיבית, כך שהפגיעה בחוויה היא שולית מאוד, אם בכלל. מרכיב חשוב נוסף בתהליך של הוזלת הרכישה של דלתות פנים הוא מרכיב הבחירה בדגמים סטנדרטיים ישירות מן המדף. בחירת דגמים מוכנים מן המדף יכולה להוזיל באופן משמעותי את עלות הרכישה, לעומת עיצוב הדלתות בהתאמה אישית.

הכירו את הגבול התחתון של החיסכון

חברות הדלתות מציעות מגוון רחב של דגמי דלתות לחדרים הפנימיים בבית, לרבות דלתות ייעודיות לחדרי שירותים ואמבטיה, והמשמעות היא שחיפוש יסודי במקומות הנכונים, יאפשר לכם לאתר את דלתות הפנים המתאימות לכם גם ברמה הפונקציונלית וגם ברמה העיצובית, ובעלות נמוכה וסבירה מבלי להשקיע בתהליכי עיצוב וייצור יקרים בהתאמה אישית. אחרי שאמרנו את כל זה, לדלתות אלה ישנה השפעה משמעותית על העיצוב הכולל והאווירה הכוללת בבית, ולכן חשוב להציב גבול תחתון לרמת החיסכון שאתם רוצים לייצר. בחירת דלתות פלסטיק פשוטות או דלתות עץ מעובד ובסיסי למשל, יכולה להוזיל מאוד את העלות הכוללת, אך לפגוע מאוד בחוויית העיצוב ובאווירה בבית, ובמרבית המקרים זה פשוט לא משתלם.

לאתר דלתות שערי ברכה – דלתות כניסה ופנים