באילו טכנולוגיות משתמשים בחדרי בריחה?

הבילויים שלנו כיום הפכו להיות יותר ויותר טכנולוגיים ורוויים במחשוב כזה או אחר. אם בעבר היציאות שלנו לבילויים או למשחקים לא היו מבוססים בכלל על חשמל (כמו בילוי בבריכה, שבו פשוט נהנים מהבריכה עצמה, משחקי כדור שבהם כמובן אין צורך בשום טכנולוגיה, ואפילו משחק פיינטבול שבו נערך קרב כדורי צבע עם רובי צבע בין המשתתפים, בלי שום עירוב של טכנולוגיות משוכללות), כיום המצב הוא שונה לחלוטין. הפיינט בול המסורתי הפך למשחק לייזר טאג מבוסס על חיישנים מיוחדים, ובדומה לכך לעוד פעילויות נכנסו שכלולים כאלה ואחרים המבוססים על טכנולוגיות שונות. בנוסף לכך, נכנסו לחיינו בילויים חדשים המבוססים על מגוון רחב של טכנולוגיות. אחד הבילויים המובילים כיום בישראל הוא חדר בריחה. בניית חדר בריחה כוללת גם שימוש בהרבה טכנולוגיות ואלקטרוניקה מתקדמת.

מה הוא חדר בריחה?

בראש ובראשונה חשוב להסביר מה הוא חדר בריחה, כדי שתהיה אפשרות להסביר אילו טכנלוגיות באות ליידי ביטוי בעת בניית חדרי בריחה. חדר בריחה הוא משחק שבו קבוצת חברים של 2 עד 6 אנשים, נכנסים לחדר. המטרה של חברי הקבוצה היא לצאת מהחדר במהירות האפשרית(בדומה למשחקי מחשב). כדי לצאת מחדר הבריחה צריכים המשתתפים במשחק לפתור חידות ולגלות רמזים שיראו להם את הדרך לצאת מהחדר. לכל חדר בריחה יש סיפור רקע משלו. כל החידות, התפאורה, האפקטים, והרמזים, צריכים להיות קשורים לאותו סיפור רקע. סיפורי הרקע הם מגוונים וייחודיים לכל חדר בריחה.

מה החשיבות של טכנולוגיות בחדר בריחה?

בעת בניית חדרי בריחה חשוב להכניס טכנולוגיות. הטכנולוגיות חשובות משום שהן משדרגות במיוחד את חוויית המשחק. טכנולוגיות כאלה ואחרות יכולות להיות מרשימות במיוחד ולהוסיף לתפאורה וסיפור הרקע. הטכנולוגיות יכולות גם להפתיע את השחקנים, ולהיות מגניבות בעיניהם.

על אילו טכנולוגיות מדובר?

כאמור, בעת בניית חדרי בריחה יש שימוש בטכנולוגיות מורכבות יותר ופחות. יש ברוב חדרי הבריחה שימוש באלקטרוניקה, מעגל סגור ופתוח בהתאם לפעולה של השחקנים. יש גם טכנולוגיות יותר מתקדמות, כמו חיישני תנועה(כמו בטכנולוגיית הקינקט לקונסולת האקס בוקס הידועה)