איך לבחור ספק אינטרנט מהיר לעסק שלך?

התחום של שירותי האינטרנט עבר מהפכות רציניות מאד בשנים האחרונות. כיום, אם אתם מחפשים ספק אינטרנט לחברה שלכם, לחשוב מאד שתבינו שמבחינה עסקית חל שינוי. אם בעבר המדינה חייבה אתכם לבצע את ההתקנה קודם כל דרך התשתית (כלומר בזק או הוט) ומשם הם חיברו אתכם לספק, הרי שכיום המצב שונה. כיום, אתם יכולים לפנות ישירות לספק, והוא גם יתאם את הטכנאים הנדרשים לתשתיות. כל התשלום שלכם יהיה מול הספק (שיחלק חלק מהכסף כמובן לתשתית), ובעצם מדובר על נותן השירות המרכזי. אם כן, יש כאן כמה היבטים חדשים שחשוב לבחון, שכל האינטרנט חיוני לעסק שלכם והוא כמו חמצן לנשימה עבורו.

אז מהם הדברים שנדגיש בעת הבחירה?

  • איכות השירות – זה כנראה הדבר החשוב ביותר. מבחינה טכנולוגית, קשה לראות כיום ספק אינטרנט כזה או אחר שמתקדם יותר מאחרים. ממילא כולם תלויים קודם כל בתשתיות, וזה כבר נושא אחר לגמרי. מכיוון שמבחינה טכנולוגית אין כמעט הבדל, כמובן שאיכות השירות צריכה להיות דבר החשוב ביותר. שברגע שיש תקלה אפשרית – אתם תקבלו מענה. יש לשים לב כי לספק האינטרנט שבו אתם בוחרים, יש מוקד מיוחד לשירות עבור לקוחות עסקיים, ששונה מהלקוחות הפרטיים. המוקד ללקוחות העסקיים חייב להיות הרבה יותר מהיר מבחינת המענה שלו, ולתת שירות ברמה גבוהה עוד יותר. התרחקו מספקים שאין להם מוקד נפרד לעסקים, כי זה כנראה מעיד על חוסר רצינות. אל תשכחו לקרוא ביקורות והשוואות בכל פעם – כדי לבחור באמת בספק המוביל.
  • לכמה זמן החוזה? – בעבר, אם הייתם בורחים ספק אינטרנט, הדבר היה שקול בערך לחתונה. כדי להתנתק מספק הייתם צריכים לשלם דמי התנתקות בערך בגובה של משכורת חודשית שלמה. כיום המצב כמובן שונה לחלוטין. חל איסור על הספקים לחייב אתכם בקנסות יציאה, אבל זה לא אומר שאין ספקים שינסו בכל זאת לפעמים לדחוף לכם חוזה שיחייב אתכם לעוד חמש שנים קדימה. במקום זה, בחרו בספקים שמתנהלים בצרוה הוגנת וחוקית. מהי צורה הוגנת? פשוט מאד – שהספק מציע לכם חוזה ללא כל התחייבות מצדכם. שימו לב כי ספק אינטרנט כן יכול להציע מחיר נמוך רק לשנה או לכמה חודשים – אבל אתם חופשיים כמובן בסיום (ואף לא בסיום) המבצע להתנתק ממנו באופן חופשי וללא קנס.
  • מחיר – גם זה כמובן צריך להיות קריטריון מכריע. שימו לב כי המחירים של ספקי האינטרנט משתנים, אבל לא מהותיים מידי. לפעמים אפשר לבחור ספק שיהיה יקר ב15 ש”ח לחודש אם השירות שלו טוב יותר משמעותית (אם כי בתחום הזה, לא תמיד מחיר גבוה יותר משמעותו שירות טוב יותר).

לא לשכוח את התשתית

מכל מקום, אחרי שאתם בוחרים בספק, אל תשכחו שאתם צריכים גם להתמודד עם שאלת התשתית  לאינטרנט המהיר לעסק שלכם – וזה דורש מכם לבצע השוואה נוספת.