אייפון 6 אייפון 7? אפל חושפת את אורך החיים של מכשירי הדגל

כולם מחכים בכל שנה לשמוע על מכשיר האייפון החדש שיצא ולבחון את הכלים הרבים והמיוחדים הנכללים בו. מכשירי האייפון, שהם בין המכשירים הפופולאריים ביותר כיום, מושכים אליהם באזז תקשורתי גדול, ולא בכדי. הבאזז הזה עשוי להפוך גדול עוד יותר לאור השקת סדרת האייפון 8 (מיד לאחר האייפון 7s) שצפויה להגיע למחוזותינו בשנת 2017. על פי דיווחי החברה, אפל תעצב מחדש את מכשיריה אחת לשנתיים, מה שהופך את מכשירי האייפון 8 לאלה שיזכו בעיצוב חדשני, השונה משמעותית מעיצוב קודמיהם.

השינויים הצפויים למכשירי האייפון

מתלבטים האם לרכוש אייפון 6 של סלקום או אולי לחכות לאייפון 7? אם כן, כדאי לכם לקרוא על העדכונים החמים ביותר הקשורים אל התחום. על פי דיווחים, חברת אפל החליטה לנקוט גישה שונה בכל הקשור לעיצובי מכשיריה. הסיבה נעוצה בהאטה בשוק מכשירי הטלפון החכמים ובמרחב תמרון מצומצם מאד, המאפשר לה לבצע את השינויים השונים במכשירים. המשמעות לכך היא קפיצה מאייפון 7 לאייפון 8, שיציע עיצוב חדשני לחלוטין ומסך נטול שוליים כמעט.

מסך האייפון 8, מסך ה- OLED, יכלול חיישן ביומטרי המסוגל לזהות טביעות אצבע, ובכך יבטל למעשה את כפתור הבית הפיזי. עובדה זו תאפשר לחברה להציע למשתמש מסך ללא שוליים כמעט, מסך אטרקטיבי הרבה יותר. מעבר לכך, ישודרגו יכולותיו של מסך התלת מימד בעזרת רכיב קטן בשם Tapic Engine, בעל עוצמת תפוקה גבוהה. מי שתוהה האם כדאי לו לרכוש אייפון 6 של סלקום או להמתין עד שיגיעו מכשירי האייפון 8, כדאי לו לדעת גם שמכשירי האייפון 7 שיושקו בעוד מספר חודשים, במהלך ספטמבר ואוקטובר, לא יזכו לשינויים בולטים או לשינויים משמעותיים מאד, הן באופן עיצובם והן במבנה שלהם. הם אף עשויים להיות עבים יותר בהשוואה למכשירי האייפון 6s והאייפון 6s Plus. מצד שני, הם יציעו מצלמה טובה יותר, סוללה איכותית יותר ועוד.

אז באיזו אפשרות בוחרים?

מכיוון שמכשירי האייפון 8 צפויים להיות מפתיעים, חדשניים ואיכותיים הרבה יותר, מומלץ להמתין להם במקום לרכוש אייפון 7. בינתיים, אפשר לרכוש אייפון 6 של סלקום ולחכות עד שיגיע הדור הבא בעוד שנה. בכל מקרה, כדאי לבחון לעומק את יכולותיו של כל מכשיר ולזכור שמעתה והלאה, הקפיצות בעיצובים ובאיכותיות יהיו גדולות הרבה יותר. זאת אומרת שרק מכשירים שני דורות קדימה יהיו שונים משמעותית מהמכשיר הקיים. זאת בניגוד לעבר, אז הוצעו מכשירים שונים זה מזה בכל שנה ובכל סדרה – מכשירים הנבדלים אלה מאלה באיכותם, בעובי שלהם, בביצועיהם ובכל האלמנטים הלוקחים בהם חלק.

פרט נוסף שכדאי לקחת בחשבון, למי שמתלבט האם לרכוש אייפון 7 במקום אייפון 6 או במקום להמתין לאייפון 8, הוא מגמת השיפור של מכשירי האייפון. מדובר כמובן במכשירים משופרים בכל פעם, אולם השיפור איננו משמעותי, כשמשווים בין המכשירים. אייפון 7 צפוי לכלול סוללה גדולה ואיכותית יותר, אולם בהשוואה לזו של אייפון 6 לא מדובר בהבדל שמצדיק גם הוא המתנה.